Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się destruują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s